اینستاگرام چیست ؟

«اينستاگرام» يا مخففش «اينستا». اگر اهل موبايل و عکاسي با موبايل باشيد، شايد اين کلمه را زياد شنيده باشيد اما ندانيد که چيست و چکار مي کند. شايد هم يکي از طرفداران پروپا قرصش باشيد. اگر از گروه اول هستيد، جانم برايتان بگويد که ايسنتاگرام يک اپليکيشن اديت عکس و به اشتراک گذاري آن است که روي گوشي هايي با سيستم عامل آندرويد و iOS نصب مي شودو اين امکان را به شما مي دهد که از زندگي روزانه خود، «خوب» عکاسي کنيد و با دوستانتان به اشتراک بگذاريد. اينجا سعي داريم چند نکته را به شما بگوييم تا بتوانيد از اين برنامه بهترين استفاده را بکنيد.

عکس هاي خوب بگذاريد و اجازه دهيد هر کسي از هر جاي دنيا، عکس شما را ببيند و لذت ببرد. اولين قدم اين است که اين برنامه را روي گوشي خود نصب کنيد. هر وقت نصبش تمام شد، سراغ ادامه متن برويد. اين را هم در نظر داشته باشيد اينجا منظور ما از «اديت»، کوچک کردن بيني و بردن چين و چروک پوست صورت نيست. اديت عکس از لحاظ رنگ مد نظر ماست.

کي به کيه

کجا هستيد؟ يا که هستيد؟ چه کار مي کنيد؟ اينها سوالاتي هستندکه مخاطب شما مي تواند با ديدن عکستان جوابش را پيدا کند. اينستا گرام گزينه هايي دارد که اگر ا«ها را استفاده کنيد، توضيح بيشتري براي عکس تان محسوب مي شود. براي مثال شما يک شب شام با دوست تان بيرون رفته ايد و مي خواهيد دوست مشترکتان که در يک قاره ديگر زندگي مي کند امشب را با شما سهيم شود.

بيشتر بخوانيد : آپديت جديد اينستاگرام ابزارهاي ويرايش عکس به همراه مي آورد

کافي است عکسي که مي گيريد را در محلي که گرفته ايد بچسبانيد، يا به قول اينستا گرامي ها «لوکيشن» را «آن» کنيد و بنويسيد در فلان رستوران. مرحله دوم اين است که مي توانيد دوستتان را هم در عکس بچسبانيد تا هر کس که عکس را مي بيند، بداند شما با چه کسي اين شام را خورده ايد.

اينستاگرام چيست ؟

در اين شرايط دوست شما هم بايد عضو اينستاگرام باشد (اين قابليت را اينستاگرام در آخرين آپديتش اضافه کرده). براي بيشتر ديده شدن عکس تان مي توانيد زير عکس «هشتگ» اضافه کنيد. مي پرسيد يعني چي؟ خب فرض کنيد شما عکسي گذاشته ايد که چند نفر در حال دويدن را نشان مي دهد.

مي توانيد زير عکس تان چند کلمه اضافه کنيد (به اين شکل: sport#) تا برود جزء دسته عکس هايي که هر کسي از هر جاي دنيا با اين موضوع گذاشته است. حالا اگر کسي موضوع ورزش را جست و جو کند، مي تواند عکس شما را هم ببيند. تمام اين اطلاعات اضافي که شما براي عکستان مي دهيد به بيشتر ديده شدن عکس تان کمک کند.

گزينه بعدي

اينستاگرام جدا از فيلترهايش، چند گزينه ديگر هم براي تغيير در عکس هاي شما دارد. يکي چرخاندن عکس است که گاهي اگر از آن استفاده کنيد، مي توانيد صحنه هاي تازه اي از عکسي که انداخته ايد را ببينيد. ديگري براي فوکوس روي موضوع اصلي عکس و محو کردن بقيه تصوير است.

this-company-will-turn-your-instagram-photo-into-an-affordable-oil-painting-with-the-help-of-chinese-artists

براي استفاده از اين گزينه کمي احتياط کنيد. گاهي اين انتخاب مي تواند عکس شما را بسيار مصنوعي کند. اگر هم از آن استفاده مي کنيد، در بازترين حالت ممکن از آن استفاده کنيد تا روي تصوير شما خط نيندازد اما آخرين گزينه، براي کنتتراست تصوير است. اگر آن را بزنيد کنتراست عکس شما بالا مي رود.

گاهي بسيار کمک مي کند اما در بسياري از موارد کيفيت عکس را پايين مي آورد اما دقت کنيد هرگز از اين گزينه براي عکس هاي پرتره استفاده نکنيد؛ چرا که روي صورت سايه هاي بدو غيرطبيعي مي اندازد.

<< آموزش ويژگي هاي جديد ويرايش عکس در اينستاگرام

طبيعي اش بهتره

اين برنامه به غير از حالت نرمال عکس، ?? فيلتر براي شما آماده کرده است که مي توانيد عکستان را با هر کدام از اين فيلترها که دوست داريد به اشتراک بگذاريد اما چند نکته را در نظر داشته باشيد. سعي کنيدفيلتري که به کار مي بريد باعث نشود عکس شما هم از کيفيت و وضوح بيفتد و هم از واقعيت دور شود. فيلترها را مرتبط با موضوع تان به کار ببريد. مثلا اگر عکسي گرفته ايد که يک گل قرمز در وسط تصوير است، از فيلتر سياه و سفيد استفاده نکنيد.

اينستاگرام چيست ؟

بگذاريد قشنگي رنگ گل به زيباتر شدن عکس شما کمک کند. هر فيلتري يک قاب پيش فرض هم دارد که مي توانيداز آن استفاده بکنيد يا نکنيد. براي آدم هاي تازه وارد در اينستاگرام، اين قاب ها جذاب هستنداما بعد از مدتي متوجه مي شود که قاب ها تصوير را از حالت طبيعي در مي آورند و خيلي مصنوعي اش مي کنند. پيشنهاد ما اين است که هر چه سريع تر دست از اين قاب ها برداريد و ازشان استفاده نکنيد. بگذاريد عکس تان تمام و کمال بدون حاشيه اي به چشم مخاطب برسد.

بيشتر بخوانيد : اينستاگرام سرويس جديدش به اسم اينستاگرام دايرکت را راه اندازي کرد
اول گوشي بعد اينستا

برنامه اينستاگرام خودش دوربين دارد اما پيشنهاد ما به شما اين است که از دوربين گوشي خودتان استفاده کنيد. دوربين اينستاگرام امکان زوم کردن ندارد. اگر با دوربين موبايل تان عکس بگيريد مي توانيد زوم کنيد. نورسنجي کنيدو خلاصه بعد از عکاسي، آن را در اينستاگرام ببريد و ويرايش کنيد. در ضمن، رفتن در برنامه اينستاگرام و بازکردنش طول مي کشد و ممکن است صحنه اي که شما مي خواستيد عکس بگيريد را از دست بدهيد.

instagram01

پس فورا دوربين را باز کنيد و عکستان را بگيريد. اينستا گرام به شما اين فرصت را مي دهد که در اسرع وقت عکس تان را در برنامه اش ببريد. آن را در قاب مربع جاسازي کنيد و حتي عکستان را بزرگ کنيد.

?- هميشه بايد آماده باشيد. اتفاقي که براي شما در يک روز مي افتد شايد هرگز تکرار نشود پس دست به دوربين باشيد و آن لحظه را ثبت کنيد. نگران عکس هم نباشيد، بعد از گرفته شدن هم مي شود آن را راست و ريس کرد.

?- هميشه تصاوير نبايد آن شکلي باشند که شما موقع ثبت مي بينيد. بد نيست بعد از عکاسي با تصويرتان بازي کنيد. شايدشکل بهتري به خود گرفت.

?- وقتي فکر مي کنيد عکس تان ممکن است تار بيفتد، از اين تار بودن استفاده کنيد و معناي جديدي به تصوير بدهيد. کافي است دوربين خود را سريع تکان دهيد و همان ثانيه عکس بگيريد. بعدش شاهد اتفاقات جاتلبي خواهيد بود.

?- بازتاب، هميشه موضوع جذابي براي عکاسان بوده است. اما هنوز مي شود حرف تازه براي گفتن داشت. به انعکاس ها دقت کنيد، چرا که بعد از اديت تصاوير خوبي به شما مي دهند.

اديت عکس هاي گرفته شده با دوربين ديجيتال مشکل تر است و به نرم افزارهاي حرفه اي تري نياز دارد

اديت داريم تا اديت

تفاوت اديت کردن عکس با موبايل و اديت کردن عکس هاي دوربين ديجيتال در کامپيوتر از زمين تا آسمان است. مسلما برنامه هاي اديت عکس براي عکس هاي ديجيتال که در کامپيوتر از آنها استفاده مي کنيم بسيار حرفه اي تر از اپليکيشن هاي گوشي هاي موبايل هستند.

در اين نرم افزارها گزينه هايي که مورد تغيير و اديت قرار مي گيرند، خيلي جزيي تر و دقيق ترند اما اپليکيشن هايي که در گوشي هاي موبايل قرار دارند، خيلي کلي تر عکس را مورد اديت قرار مي دهند.

فتوشاپ

از برنامه هاي معروف اديت عکس براي کامپيوتر مي توان فتوشاپ (Photoshop) را نام برد. اين برنامه که مي توان گفت معروفترين و پرکاربردترين برنامه اديت عکس است، در دل عکاسان و طراحان گرافيک به خوبي جا باز کرده اما فکر نکنيد کار با آن، به همين راحتي هاست. فتوشاپ مانند اپليکيشن هاي موبايل نيست که از قبل، به مقدار زياد اديت هاي پيش فرض براي شما پيش بيني کرده باشدو شما تنها با يک کليک عکستان را در آن تغيير دهيد. براي حرفه اي شدن در اين برنامه، بايد حتما دوره هاي آموزشي اش را بگذرانيد و کلي با آن دست و پنجه نرم کنيد و احتمالا کلي عکس خراب کنيد تا موفق شويد.

از ديگر نرم افزارهاي پرکاربرد اديت عکس، مي توان به Adobe Light Room و Adobe After Effect هم اشاره کرد که دومي بيشتر براي اديت فيلم به کار مي رود اما در عکاسي هم طرفداران خودش را دارد. اين نرم افزارها به صورت کاملا حرفه اي عکس را مورد ويرايش قرار مي دهند و حتي اگر در زمان عکاسي مشکل نور داشته باشيد، اين نرم افزارها تا حدي مي توانند شما را نجات دهند.

جدا از اين نرم افزارها، چندي الگوي آماده در فضاي اينترنتي هم وجود دارد که مي توان آنها را دانلودت و استفاده کرد اما در همه حالت بايد دقت کنيد عکستان حال و هواي خودش را حفظ کند و در نظر داشته باشيد که اديت مي کنيد تا عکس بهتري داشته باشيد، نه اينکه به عکسي غيرطبيعي برسيد! 

بازاريابي در اينستاگرام