ساخت اپلیکیشن های تجاری بدون داشتن مهارت های کدنویسی

شرکت مایکروسافت، اخیرا اپلیکیشنی تحت عنوان PowerApps منتشر کرده است که به کاربران این امکان را می دهد تا با استفاده از آن و بدون داشتن هیچ گونه مهارتی کدنویسی، اپلیکیشن های تحت موبایل و وب بسازند. هدف از ساخت این اپلیکیشن این است که اپلیکیشن های تجاری موبایل افزایش پیدا کرده و کمتر مانند گذشته به PC وابسته باشند.

با استفاده از این اپلیکیشن، کاربران می توانند به اطلاعات سرویس های ابری مانند Office 365، Salesforce، Dropbox یا سایر سرویس های مشابه دسترسی داشته باشند و از آن ها برای ساخت اپلیکیشن مورد نظر خود استفاده کنند. به عنوان مثال به جای بررسی هفتگی فایل خروجی Salesforce به منظور بررسی عملکرد کارکنان، می توانید یک اپلیکیشن ساخته و از این طریق عملکرد ایشان را بررسی کنید. این اپلیکیشن همچنین نمونه هایی از پیش طراحی شده را در اختیار شما می گذارد تا مجبور نباشید که همه چیز را از ابتدا طراحی کنید.

این نرم افزار برای PC طراحی شده اما از طریق اپلیکیشن هایی برای سیستم عامل های آی او اس، اندروید و ویندوزفون نیز در دسترسی خواهد بود. نرم افزارهای ساخته شده با استفاده از یک لینک قابلیت به اشتراک گذاری خواهند داشت، همچنین کاربران دیگر نیز می توانند در اجرای آن مشارکت کنند.

Bill Staples، مدیر ارشد پلتفرم این نرم افزار اعلام کرد که هدف از ایجاد PowerApps، حذف خلاء خلاقیتی میان اپلیکیشن های تجاری است. گرچه این ایده اولین بار توسط مایکروسافت مطرح نشده است اما این شرکت به عنوان یکی از شناخته شده ترین برند تجاری در دنیای نرم افزار دارای یک برتری نسبی نسبت به رقبا است است و اولین انتخاب بسیاری از توسعه دهندگان در سراسر جهان خواهد بود. این شرکت هنوز اطلاعاتی درباره ی هزینه های استفاده از این نرم افزار منتشر نکرده است. طراحی اپلیکیشن موبایل

نظر شما چیست؟ آیا توسعه ی چنین اپلیکیشن هایی می تواند به افراد علاقمند به توسعه ی اپلیکیشن که در زمینه ی کدنویسی مهارت کامل ندارند کمک کند تا ایده هایشان را از بالقوه به بالفعل در آورند؟ نظرات خود را با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.
سکان اکادمی 

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ