چرا اینستاگرام محبوب شد؟

اولين دليل اين است که اينستاگرام، برخلاف ظاهر عکس محورش، يک شبکه واقعا اجتماعي است. شايد تصور خيلي‌ها اين باشد كه اينستاگرام تنها براي به نمايش گذاشتن عکس‌هايي ازغذا خوردن تفريحات و ديگر كارهايي كه در طول روز انجام مي‌دهيم به‌وجود آمده، اما در دل ماجرا مي‌توان به آن به چشم يک پاتوق اجتماعي نگاه كردكه مي‌‌شود در آن از دغدغه‌هاي‌مان بگوييم.

دليل دوم اين است که اينستاگرام رايگان است. شما مي‌توانيد با آن عكس بگيريد، عكس‌تان را با ابزارهاي مختلفي كه برنامه در اختيارتان قرار مي‌دهد، اديت كنيد و آن را مثل آب خوردن بارگذاري كنيد. و همه اين اتفاقات كاملا رايگان است.
شايد براي مايي كه استفاده از انواع نرم‌افزارهاي پولي و گران براي‌‌مان رايگان محسوب مي‌شود (مانند فتوشاپ) اين اتفاق چندان بزرگي نباشد، اما براي آنور آبي‌ها كه مجبورند هزينه‌هاي زيادي را براي اين نرم‌افزارها پرداخت كنند اين اپ موهبت بزرگي است.
براي كاربراني عادي، كساني كه مي‌توانند با فوتوشاپ كار كنند (حتي در اين حد كه مي‌توانند حجم و سايز عكس را كم كنند) آدم‌هاي خفني هستند. چون فضاي فوتوشاپ براي آنها بسيار پيچيده و بغرنج است. اما در عوض کار با اينستاگرام بسيار آسان و سرگرم‌کننده است؛ اين برنامه احتياج به دستورالعمل پيچيده يا آموزش‌هاي خاص ندارد و هر كاربر عادي هم بعد از چندبار خرابكاري در نهايت لم كار دستش مي‌آيد.

عكس‌هاي‌تان سنگين است؟ مدت زماني زيادي طول مي‌كشد تا بارگذاري شود؟ سرعت اينترنت پايين است؟ تمام اين سبك مشكلات روي مخ را اين اپ برطرف كرده. كافي است عكس مورد نظر را بدهيد به اينستاگرام؛ خودش حجم‌اش را پايين آورده و به سرعت برق و باد بارگذاري مي‌كند. و تازه مي‌توانيد با يك اشاره و به سادگي عكس‌تان را در ديگر شبكه‌هاي اجتماعي بفرستيد.

VoteSA-Instagram
اينستاگرام، برخلاف ظاهر عکس محورش، يک شبکه واقعا اجتماعي است

وقتي عكس‌هاي زيبا و منحصربه‌فردي كه در اينترنت و سايت‌هاي عكاسي منتشر مي‌شوند، مي‌بينيد با خودتان فكر مي‌كنيد طرف عجب خلاقي‌بوده و خلاقيتي زده. اينستاگرام شايد نتواند شما را به آن غول‌ آخر عكاسي مبدل كند كه عكس‌هايش همه را مبهوت خود مي‌كند. اما اين اپ با همين تجهيزات و توانايي‌هاي كمش مي‌تواند شما را فرد خلاقي كند كه به همه‌چيز جور ديگري نگاه مي‌كنيد. كافي است تعدادزيادي عكس‌هاي اينستاگرامي ببينيد تا متوجه شويد اين كادر مربعي ساده چگونه مي‌تواند از ساده‌ترين، معمولي‌ترين و دم دست‌ترين چيزهاي زندگي چگونه آثار هنري به‌وجود مي‌آورد.

 بازاريابي در اينستاگرام