دکوراسیون خاص مغازه

برای داشتن دکوراسیون خاص مغازه باید دیده هنری خاص داشت دیدی که طراحی آن را کارا ،زیبا ،دلنشین و در عین حال خاص ، که حرفی جدید در عرصه دکوراسیون داخلی مغازه داشته باشد. به هر قسمت از پروژه ی طراحی مغازه خود دیدی جدا گانه و خاص داشته باشید که البته تمام اجزائ جداگانه در نهایت باید در کنار هم یه ترکیب اصولی و هماهنگ را دنبال کند.
یکی از این جزییات توجه به ورودی فروشگاه و درب ورودی مغازه شما است.درها با توجه به اینکه مشتریان شما را به داخل مغازه فرا می خوانند می تون به طور کامل ، مات ، نیمه مات یا شفاف انتخاب نمود. این درها می توانند از جنسی همچون شیشه ، چوب و یا ترکیب پارچه ، کاغذ و یا سطوح منبت کاری با چوب یا فلز باشند.
به هیچ وجه لازم نیست که درها یک تکه باشند بلکه می توانید از جنس های متفاوتی همچون چرم ، شیشه ، سنگ یا پوشش های رنگی ویژه در ارتفاع های مختلف استفاده کنید که در این صورت فضایی شبیه یک فضای چندلایه کوبیستی به وجود خواهد آمد. درها مانند شومینه ها مواد قابل توجهی هستند که می توان در آنها خلاقیت های جالب ، پویا و غیرقابل انتظار برای مراجعه کنندگان مغازه تان را در معرض دید قرار داد. 

ایده پردازی در دکوراسیون داخلی مغازه
ایجاد یک دکور مغازه ایده آل برای کار با طراحی پلان مناسب ، انتخاب رنگهای صحیح و بکارگیری مصالح و مبلمان صحیح از جمله بخش هایی است که یک طراح با در نظر گرفتن نوع محیط کار و کارایی آن بخش می تواند هنر و ایده ی خود را پیاده کند او میتوتند با تنوع متریال مات ، براق ، نرم و خشن از یک سو و بکارگیری جدا کننده های شفاف قابل تغییر از سوی دیگر ، ایجاد پرسپکتیو های عمیق از ایده های اصلی طراحی دکوراسیون فروشگاه را تشکیل دهد.
این نگرش خلاقانه طراح به دکور داخلی مغازه مستلزم حضور ایده برای آرایه بندی و سازماندهی فضا است. یعنی با تمام امکاناتی که در بالا گفته شد این هنر طراح است که چطور تمام آنها را طوری سازماندهی و چیدمان کند که کل مجموعه یک واحد یکدست به چشم بیاید و انسجام خود را از دست ندهند.برای دستیابی به چنین هدفی در ابتدا نگاهی کلی و بدیع به موضوع و سپس پروراندن آن بر اساس دید معمار گونه و هنری و تبدیل آن به قالب شکلی نیاز است.
و در آخر یک طراح خوب میداند که بهترین طرح ، طرحی است که بر مبنای سلیقه شخصی کارفرما پایه ریزی شود و طراح تنها او را تا مسیر دستیابی به هدف اصلی اش سوق دهد.