آیا استفاده از تصویر پس زمینه تمام صفحه در طراحی سایت کار درستی است؟

در سال هاي اخير طراحي سايت تغييرات بسياري نموده است و روند طراحي سايت ها به کلي متفاوت شده است. امروزه استفاده از تصاوير پس زمينه تمام صفحه در قالب ها مد شده و طراحان وب سايت تمايل بسيار به انجام اين کار دارند که آن به دليل استقبال کاربران از طرح هايي با تصاوير بزرگ و مفهومي نسبت به سبک هاي طراحي قديمي که معمولا شامل متن و ستون بندي هاي مختلف بود مي باشد. البته اين مورد مشکلي که دارد آن است که به دليل استفاده از تصاوير بزرگ در سايت ممکن است حجم صفحه را بالا ببرد و لود شدن صفحه را براي کاربراني که سرعت اينترنت پاييني دارند دچار مشکل نمايد. امروزه با بالا رفتن سرعت اينترنت در اکثر کشورها مخصوص کشور عزيزمان ايران اين مشکل کمتر براي کاربران محسوس بوده است و در عوض کاربران با سايتي مواجه مي شوند که ارتبط بهتري با کاربر برقرار مي نمايد.

چرا اين نوع سايت ها ارتباط بهتري با کاربر برقرار مي نمايد؟

استفاده از تصوير پس زمينه تمام صفحه تاثير بصري بهتر بر روي کاربراني که وارد آن مي شوند مي گذارد و طراحي سايت را به سمت طراحي مفهومي مي برد تا کاربر پس از ورود به سايت زمينه فعاليت شرکت و مجموعه را با استفاده از تصاوير درک نمايد. پس از آنکه کاربر زمينه فعاليت مجموعه را درک نمود مي تواند در صفحه به راحتي به جستجوي مطلب مورد نظر خود بپردازد و اين کار را در فضايي پر انرژي انجام خواهد داد که اين مورد به همراه مدت زمان لود شدن تصوير باعث مدت زمان بالاتر ماندن کاربر در سايت مي گردد که اين مورد برابر است با بالا رفتن امکان ارتباط کاربر با مطالب وب سايت. امروزه سايت هايي که جزو بهترين طراحي ها قرار مي گيرند معمولا جزو سايت ها با پس زمينه تصويري تمام صفحه مي باشند.

آيا مي بايست از پس زمينه تصويري به صورت تمام صفحه استفاده نمايم؟

اين مورد به زمينه کاري وب سايت مربوط مي باشد اما در نظر گرفتن تصوير پس زمينه مفهومي در سايت باعث بالا رفتن باعث جذب توجه بيشتري از کاربر مي گردد. انجام اين کار در حقيقت مغز کاربر شما را براي ادامه فعاليت آماده مي نمايد و باعث درگير شدن عاطفي بيشتر کاربر با وب سايت مي گردد و به جاي اعلام شعار و زمينه فعاليت در قالبي خسته کننده آن را به صورت کاملا ساده به کاربر انتقال مي دهد. زماني که توانستيد توجه کاربر را جذب نماييد، کاربر به گشت و گذار خود در وب سايت شما ادامه خواهد داد و در صورت نياز با شما ارتباط برقرار خواهد نمود.

ساير موارد

در دنياي امروزه سئو وب سايت نقش مهمي در موفقيت وب سايت دارد و يکي از المان هاي رنک وب سايت در موتورهاي جستجو سرعت وب سايت مي باشد. در نظر گرفتن تصاوير بزرگ در صفحه باعث پايين آمدن سرعت وب سايت مي گردد و در نتيجه حتما تصاوير مي بايست بهينه سازي گردند. البته برخي تصاوير براي آنکه نمايش مناسبي داشته باشند مي بايست کيفيت و حجم مناسبي داشته باشند. براي آنکه بتوانيم تصاوير بزرگ را براي پس زمينه وب سايت خود استفاده نماييم مي بايست بين حجم فايل تصوير و کيفيت آن بالانس انجام گردد تا هم تصوير حجم قابل قبولي داشته باشد و هم نمايش زيبا و چشم گيري داشته باشد.