طراحی اپلیکیشن ، دنیایی فراتر از انتظار

با وجود سنسور ها و سخت افزارهای هوشمند موبایل ها، طراحی اپلیکیشن موبایل و طراحی نرم افزارهای موبایل وارد دنیایی پرامکانات و با کاربرانی وابسته به موبایل که دوست دارند تمام نیازهای خود را از طریق این دستگاه کوچک بر طرف کنند، شده است.
در این مقاله سعی داریم برخی از زمینه های مورد استقبال کاربران را اپلیکیشن بررسی کنیم:

اپلیکیشن سلامت
با وجود سنسورهای مختلف گوشی های همراه، می توان به میزان پیاده روی، ورزش، ضربان قلب افراد پی برد و نرم افزارهای مختلفی را که گزارش عملکرد ما برای سلامتی بوده است را گزارش داد.

اپلیکیشن موبایل در خانه های هوشمند
در حوزه هوشمند سازی ساختمان، علاوه بر نرم افزار موبایل به سخت افزار هم نیاز است. سخت افزار روی وسایل خانه مثل کلید های برق، پرده و … نصب می شود و کار نرم افزار موبایل کنترل ان است. مثل باز وو بسته کردن پرده یا تنظیم نور، دما و …. نرم افزارهای متنوعی می توان برای هوشمند سازی طراحی کرد. از انواع کنترل ها تا مانیتورینگ و نمایش گزارش نحوه عملکرد. همچنین در حوزه های مختلفی مثل امنیتی، کنترلی، صرفه جویی انرژی و … مورد کاربرد است.

اپلیکیشن فروشگاهی
سالهاست که خرید اینترنتی و آنلاین در زندگی روزمره مردم جای خود را باز کرده و تقریبا همه چیز از خوراکی تا وسایل برقی و … را می توان اینترنتی خریداری کرد. در سالهای قبل گسترش به سمت سایت های فروشگاهی بود اما اکنون اپلیکیشن های فروشگاهی رو به رشد است. و دلیل آن استقبال و استفاده بیشتر مردم از موبایل است.

shopping app

اپلیکیشن های گروهی و شبکه اجتماعی
این سری اپلیکیشن ها، که امکان چت کردن، به اشتراک گذای متن، عکس، فیلم، ایجاد گروه های کاربری و … را می دهد، پرمخاطب ترین گروه اپلیکیشن های موبایل است. وجود امکانات فراوان اپلیکیشن ها وابستگی بیشتری برای مردم به دنیای مجازی و شبکه های اجتماعی ایجاد کرده است. با وجود سیستم مکان یابی، می توان دوستان خود را از مکان خود مطلع نمود، برای آنها پیام فرستاد، تماس تصویری برقرار کرد و مسافت را از بین برد.

راهنمای آنلاین
اگر زمانی در هر حوزه ای به یک لیدر و پیشکسوت نیاز بود، اما پس از گسترش اینترنت و گسترده شدن اطلاعات تقریبا می توان تنهایی هر کاری را شروع کرد و از اینترنت کمک گرفت، به همین خاطر اپلیکیشن ها زیادی برای راهنمایی آنلاین به وجود آمد. برای مثال اگر شما به سفر بروید، اپلیکین های زیادی وجود دارد که بسته به موقعیت مکانی شما، رستوران، مکان تفریحی، هتل های منطقه را به شما معرفی می کند. و یا اگر در راه هستید، برای پیدا کردن مسیر درست، اپلیکیشن های زیادی وجود دارد که شما را راهنمایی می کند و حتی از میزان ترافیک و مسافت باقی مانده تا مقصد شما را مطلع می کند.

سرگرمی و بازی (گیم)
سرگرمی و تفریح همیشه جز جدایی ناپذیر زندگی بوده است. این صنعت بسیار سود آور بوده و همیشه طرفداران زیادی داشته است. باز هم به علت همیشه همراه بودن موبایل، بازی های موبایلی رو به گسترش است. انواع بازی های فکری، هیجانی و ماجراجویی زیادی وجود دارد. برای مثال حتما اسم بازی جنگ قبایل (clash of clanes) را شنیده اید که باعث خرید و فروش های عمده شد و معتادان بازی را حسابی به خود سرگرم نمود.

آموزش و یادگیری
در این حوزه هم میتوان به کتاب های آنلاین که به صورت اپلیکیشن روی موبایل نصب می شود اشاره کرد و هم نرم افزارهای آموزشی که از راه دور می توان به یادگیری پرداخت و نرم افزار آن برای موبایل طراحی می شود. 

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ