Stripe پلتفرمی برای پرداخت درون اپلیکیشنی

یکی از مسائلی که کسب و کارهای نوپا همواره دغدغه ی آن را دارند،‌ فروش خدمات یا محصولات خود از یک سو و همچنین برخورداری از بستری برای معامله با مشتریان خود از سوی دیگر است. برای این منظور، پلتفرم های بسیاری در اختیار توسعه دهندگان قرار دارد که یک از آن ها Stripe است که در این مقاله قصد داریم به بررسی این پلتفرم پرداخت درونی اپلیکیشنی بپردازیم. 

Stripe بستری را برای توسعه دهندگان فراهم می سازد که از آن طریق و با استفاده از API های استرایپ بتوانند پرداخت از درون اپ های خود را امکان پذیر سازند. آنچه در مورد این API جالب توجه است این می باشد که از استرایپ برای هر نوع کسب وکاری -از بزرگ گرفته تا کوچک- می توان استفاده کرد.

Stripe از زبان هایی همچون روبی، پایتون، پی اچ پی، گو،‌ جاوا و نود پشتیبانی می کند و همین مسئله به عنوان یکی دیگر از برگ برنده های این پلتفرم است. API استرایپ برای هر زبانی بسیار قدرتمند بوده و توسعه دهنده بدون هرگونه سردرگمی، خواهد توانست امکان پرداخت را به سرویس های خود اضافه کند.
یکی دیگر از ویژگی های استرایپ این است که شما به عنوان توسعه دهنده نیازی به ساخت فرم های پرداخت ندارید بلکه خود استرایپ فرم های بسیار زیبا با قابلیت شخصی سازی که هم در بستر موبایل به خوبی کار می کنند و هم در بستر دسکتاپ در اختیار شما قرار می دهد.
استرایپ به خوبی با سیستم عامل های اندروید و آی او اس کار می کند. علاوه بر این، شما صرفا با افزودن چند خط کد خواهید توانست سیستم های Apple Pay یا Android Pay را به API استرایپ متصل کنید. طراحی اپلیکیشن موبایل
یک خبر بد این که در حال حاضر صرفا کسب و کارهای مقیم کشورهای ایالات متحده، کانادا، استرالیا، انگلستان و بسیار از دیگر کشورهای اروپایی می توانند از استرایپ استفاده کنند و امیدواریم که به زودی کشور ایران نیز به لیست کشورهایی که پوشش داده می شوند افزوده شود.
سکان اکادمی 

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ