یک سئوکار حرفه ای چه ویژگی هایی دارد؟

 با گسترش کسب و کارهای اینترنتی، بازار مشاغل مرتبط مثل تولید محتوا و یا طراحی سایت و ... هم داغ شده است؛ یکی از تخصص‌هایی که این روزها بسیار مورد نیاز است؛ متخصص سئو است. احتمالا این سوال برای شما هم پیش آمده است که متخصص سئو کیست؟ یک کارشناس سئو چه وظایفی دارد و تا چه حد می‌تواند در پیشرفت و افزایش رتبه سایت ما موثر باشد؟ اگر به مبحث سئو علاقه‌مندید و یا دوست دارید در این زمینه اطلاعات بیشتری کسب کنید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

 
متخصص سئو کیست؟
متخصص سئو یا SEO Specialist یک شعبده‌باز است که می‌تواند با  سئو کلاه سفید یک معجزه  برای سایت شما رقم بزند؛ البته شاید این تعریف کمی مبهم به نظر برسد اما در واقع کارشناس سئو با تسلط بر اصول بهینه سازی سایت و با توجه به الگوریتم‌های مختلف گوگل و با بهره‌گیری از اصول سئو کلاه سفید، باعث افزایش رتبه سایت شما می‌شود؛ و در بهترین حالت، سایت شما را در میان پنج نتیجه اول جستجوی گوگل یا سایر موتورهای جستجو قرار می‌دهد. البته اگر سایت از محتوای خوب و غنی برخوردار نباشد؛ اطلاعات لازم در رابطه با کسب‌وکار و روند آن( حداقل هفتاد درصد اطلاعات) در اختیار سئوکار قرار نگیرد؛ یا بخش‌های مختلف مثل تیم توسعه سایت، نتوانند به موقع عملکردشان را با کارشناس سئو و استراتژی‌هایش هماهنگ کنند؛ قطعا نمی‌توانیم از سئوکار انتظار معجزه داشته باشیم.
 
انواع متخصص سئو
همان‌طور که برای انجام سئوی سایت روش‌های مختلفی وجود دارد؛ متخصص‌های سئو هم انواع مختلفی دارند:
 
سئوکارهای کلاه سفید
سئوکارهای پاک دست و البته کاربلد در این دسته جا می‌گیرند؛ این دسته از سئوکارها با استفاده از تکنیک‌ها و اصول مورد تایید موتورهای جستجو مثل بهینه‌سازی تصاویر، بهینه‌سازی آدرس‌ها و .... می‌توانند در بازه زمانی نسبتا طولانی، سایت شما را به رتبه‌های بالای موتورهای جستجو برسانند. 
 
سئوکارهای کلاه سیاه
سئوکارهای کلاه سیاه با استفاده از روش‌های مختلف، سعی در گمراه کردن موتورهای جستجو دارند؛  اگر با استخدام یک سئوکار کلاه سیاه، رتبه سایتتان به یکباره سیر صعودی پیدا کرد یا حتی تبدیل به اولین نتیجه گوگل شد؛ زیاد ذوق زده نشوید چرا که موتورهای جستجو خیلی زود سایت شما را به عنوان اسپم شناسایی می‌کنند بنابراین سایت شما شامل جریمه می‌شوید.