اینستاگرام چیست و چه اهمیتی دارد؟

 با خريده شدن اينستاگرام Instagram توسط فيس بوک براي بسياري سوال پيش آمد که اينستاگرام چيست ؟ و چرا فيس بوک آن را خريداري کرده است ؟ براي پاسخ به قسمت اول سوال کل اين مطلب را بخوانيد شايد شما هم علاقه مند به استفاده از اينستاگرام شويد.

اينستاگرام در واقع اپليکيشني است بر روي گوشيهاي اسمارت ، ابتدا بر روي آيفون و آي پد پياده شد و از چندي قبل ، قابل دانلود بر روي گوشيهاي اندروييدي هم شد.
شبيه ترين سايت به اينستاگرام از لحاظ نحوه عمليات توييتر مي باشد ، با اين تفاوت که در توييتر شما متن و لينک به اشتراک مي گذاريد اما در اينستاگرام شما عکسي را با توضيح ويا بدون توضيح به اشتراک مي گذراييد. همانند توييتر يک عده شما را فالو مي کنند (شما را دنبال مي کنند ) و يا شما آنها را دنبال مي کنيد براي همديگر کامنت مي گذاريد و يا لايک مي کنيد (بازاريابي در اينستاگرام).

قابليتهاي تصويري
در اينستاگرام قابليتهاي تصويري خوبي قرارداده شده که با استفاده از آنها شما عکس خود را قبل از ارسال بر روي شبکه اينترنت بسيار جذابتر مي کنيد ، اين تغييرات و افکت هاي تصويري بي نظيرند و يکي از دلايل جذابيت اينستاگرام شده اند.

آپلود عکس
يکي از قابليتهاي خوب اينستاگرام امکان ارسال عکس بر روي سايتهاي معروف دنيا از جمله توييتر ، فيس بوک ، فليکر ، تامبلرو فوراسکوور است. بدين معنا که ضمن آپلود عکس بر روي اينستاگرام شما مي توانيد آن را همزمان و يا بعداً بر روي سايتهاي ذکر شده نيز ارسال کنيد. در اين ارسالها نيازي به آپلود مجدد نيست و منبع عکس همان اينستاگرام خواهد بود.

جستجو در اينستاگرام
در اينستاگرام مي شود جستجو بر اساس کلمات کليدي يا همان تگها را انجام داد ، به اين ترتيب مي توانيد عکسهاي مورد علاقه خود را پيدا کنيد و يا عکاس آن عکس را فالو (دنبال ) کنيد.

چرا اينستاگرام مهم است ؟
پاسخ اين سوال در تمايل مردم به گرفتن اطلاعات و انتشار اطلاعات از طريق تصاوير است که اين پديده را اصطلاحاً اينفو گرافيک info graphic نيزمي گويند. طرفداران تصاوير به اين شکل از زندگي روزمره خود ، وقايع و هر چيزي را که دوست دارند عکس گرفته و نهايتاً آن را با کساني که دوست دارند به اشتراک مي گذارند.