Stripe پلتفرمی برای پرداخت درون اپلیکیشنی

يکي از مسائلي که کسب و کارهاي نوپا همواره دغدغه ي آن را دارند،‌ فروش خدمات يا محصولات خود از يک سو و همچنين برخورداري از بستري براي معامله با مشتريان خود از سوي ديگر است. براي اين منظور، پلتفرم هاي بسياري در اختيار توسعه دهندگان قرار دارد که يک از آن ها Stripe است که در اين مقاله قصد داريم به بررسي اين پلتفرم پرداخت دروني اپليکيشني بپردازيم. 

Stripe بستري را براي توسعه دهندگان فراهم مي سازد که از آن طريق و با استفاده از API هاي استرايپ بتوانند پرداخت از درون اپ هاي خود را امکان پذير سازند. آنچه در مورد اين API جالب توجه است اين مي باشد که از استرايپ براي هر نوع کسب وکاري -از بزرگ گرفته تا کوچک- مي توان استفاده کرد.

Stripe از زبان هايي همچون روبي، پايتون، پي اچ پي، گو،‌ جاوا و نود پشتيباني مي کند و همين مسئله به عنوان يکي ديگر از برگ برنده هاي اين پلتفرم است. API استرايپ براي هر زباني بسيار قدرتمند بوده و توسعه دهنده بدون هرگونه سردرگمي، خواهد توانست امکان پرداخت را به سرويس هاي خود اضافه کند.
يکي ديگر از ويژگي هاي استرايپ اين است که شما به عنوان توسعه دهنده نيازي به ساخت فرم هاي پرداخت نداريد بلکه خود استرايپ فرم هاي بسيار زيبا با قابليت شخصي سازي که هم در بستر موبايل به خوبي کار مي کنند و هم در بستر دسکتاپ در اختيار شما قرار مي دهد.
استرايپ به خوبي با سيستم عامل هاي اندرويد و آي او اس کار مي کند. علاوه بر اين، شما صرفا با افزودن چند خط کد خواهيد توانست سيستم هاي Apple Pay يا Android Pay را به API استرايپ متصل کنيد. طراحي اپليکيشن موبايل
يک خبر بد اين که در حال حاضر صرفا کسب و کارهاي مقيم کشورهاي ايالات متحده، کانادا، استراليا، انگلستان و بسيار از ديگر کشورهاي اروپايي مي توانند از استرايپ استفاده کنند و اميدواريم که به زودي کشور ايران نيز به ليست کشورهايي که پوشش داده مي شوند افزوده شود.
سکان اکادمي