افزایش کیفیت تصویر دوربین‌ها

استفاده از دوربين مداربسته مي‌تواند با اهداف کاملا متفاوتي صورت گيرد. اين کاربردهاي با توجه به نياز مشتري و شرايط محل متفاوت خواهند بود. با اين حال نصب بيشتر سيستم‌هاي مداربسته با يک يا هر دو هدف زير صورت مي‌گيرد:

کاربردهاي نظارتي: تحقيقات متفاوت و متعددي در رابطه با افزايش بهره‌وري کارکنان در محيط‌هاي مجهز به دوربين مداربسته انجام شده است. تحقيقات نشان مي دهند که بيشترين افزايش بهره‌وري در محيط‌هاي با کارهاي روتين (خط‌هاي توليد، محيط‌هاي بسته‌بندي، پاسخگويي به تلفن و ...) ايجاد مي‌شود. استفاده از دوربين مداربسته با اهداف نظارتي مي‌تواند بخش زيادي از زمان مربوط به سرکشي به نيروي انساني را کاهش دهد و البته باعث افزايش کيفيت کاري شود.

کاربردهاي امنيتي: صرف استفاده از دوربين مداربسته و اطلاع رساني آن نقش جدي در پيشگيري از بروز جرائم دارد. در کنار آن سيستم مداربسته مي‌تواند به شناسايي مجرمان پس از ارتکاب جرم بيانجامد. با توجه به آمار و ارقام به دست آمده استفاده از دوربين‌هاي مداربسته در فروشگاه‌ها تا 50 درصد احتمال سرقت در فروشگاه را کاهش داده است که گذشته از کاهش خسارت‌هاي ناشي از سرقت مي‌تواند به کاهش نيروي انساني مورد نياز بيانجامد.
تجهيزات مورد نياز براي نصب دوربين مداربسته:
دوربين مداربسته: وظيفه دريافت تصوير را بر عهده دارد.
دستگاه DVR: وظيفه دريافت، ضبط و پخش تصاوير را بر عهده دارد.
هارد دستگاه: دستگاه DVR به خودي خود فاقد هارد براي ضبط است. بايد با توجه به نياز خود هارد مناسبي براي دستگاه انتخاب کنيد.
نمايشگر (مانيتور): وظيفه نمايش تصاوير را بر عهده دارد.
آداپتور: تغذيه دوربين‌ها بايد از طريق آداپتور صورت گيرد.
کابل RG59: از اين کابل براي انتقال تصاوير از دروبين به دستگاه DVR استفاده مي شود.
کابل برق: تامين برق دوربين‌ها از طريق اين کابل‌ها صورت مي‌گيرد.پ
تجهيزات جانبي: با توجه به شرايط نصب دوربين‌ها نياز به تجهيزات جانبي متفاوتي مثل داکت، لوله فلکسي، انواع بست و ... مي‌باشد.