راه هایی ساده برای دکور فروشگاه ایده آل

دکوراسیون فروشگاه لباس شامل قفسه بندی, میز کانتر, طراحی سقف (سقف کاذب و دکوراتیو), نورپردازی داخلی (نور مخفی، نور نقطه ای، نور عریض و …) ,اتاق پرو , چیدمان و مبلمان, نوع کف, کاغذ دیواری, ویترین, نقاشی و … است.
در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی ما باید بر اساس ابعاد مغازه , کارایی مغازه و زمینه فعالیت و ... طرح مورد نظر کارفرما را زده و تمامی المان ها و متریال های دکوراسیون مغازه به گونه ای طراحی شود که جواب گوی آن قشر خاص که زمینه فعالیت فروشگاه است را داشته باشد.

به عنوان مثال طراحی مغازه پوشاک مردانه، به گونه ای باید طراحی شوند تا مردان با توجه به شخصیت مردانه شان کالاهای خود را راحت تر انتخاب نمایند. و همچنین در طراحی مغازه پوشاک زنانه باید تمامی المان ها در دکوراسیون به گونه ای طراحی شوند که برای خانم ها جذابتر از آقایان باشد.
این شیوه ی طراحی باعث میشود به مشتری در هنگام خرید حس خوبی القا شود و این موضوع تاثیرات بلند مدت خود را به مرور زمان نشان خواهد داد که باعث خوشنودی کارفرمایان محترم نیز خواهد شد. 

راه هایی ساده برای دکور مغازه ایدآل
در طراحی دکور مغازه برخی ساده ، برخی خلاقانه و برخی پیچیده هستند ولی همه ی آنها با هدف راحتی شما و مشتریانتان و برای فروش بالا می بایست انجام شوند در زیر چند پیشنهاد ساده برای داشتن دکور فروشگاه مناسب پیشنهاد میکنیم.
اگر خودتان طرح مناسبی مد نظر ندارید و یا در این زمینه صاحب سبک نیستید حتما از یک طراح برای مشاوره استفاده کنید و قبل از هر کار پلان و ابعاد مغازه خود را دربیاورید.
حتما به طراح خود بگویید ازدکور داخلی مغازه چه انتظاری دارید و چند نفر قرار است در آن فضا رفت و آمد داشته باشند.
برای استفاده درست از فضا الویت بندی کنید و الویت بندی خود را بر اساس فضای بزرگتر برای اجزای بزرگتر انتخاب کنید . در ایجاد باکس ها هم از باکس های هم اندازه خیلی استفاده نکنید و تنوع بدهید.
یکی از نکات مهم دیگر چگونگی طراحی دکور مغازه ایدآل شما به گونه ای است که مشتریان به راحتی بتوانند در مغازه رفت و آمد کنند و به اجناس دسترسی ساده و آسان داشته باشند.
در خصوص نوع چیدمان هم بهتر است از چیدمان آراسته تر برای دکور کلاسیک استفاده کنید و اگر میخواهید به فضای خود تنوع ببخشید دکور را نامتقارن بچینید.